Atairiastoi~Official Forum~Sealine Radio
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε..

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε.. Empty Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε..

Δημοσίευση από Γατοσκυλος Παρ Φεβ 11, 2011 3:29 am

Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε.. Mini-interior

Μεσα απο αυτα τα γυαλια ειδα σημερα το βραδυ την πολη μου αταιριαστε..
100 χιλιομετρα πιο εμπειρος σου γραφω τα εξης..

Μπηκα στο αυτοκινητο αποφασισμενος να δω την πολη απο αλλη σκοπια.
Ξεκινωντας μουσικη..Αντι για το συνηθισμενο ροκ ο αντιχειρας διαλεξε τη συλλογη Driving desire και δεν ειχα λογο να διαφωνησω.Δεν την εχω ακουσει και ποτε αλλωστε.

Με ειδα να παγωνω μεχρι να ζεσταθει το οχημα αλλα εδειξα υπομονη.

Καποιος που βρεθηκε στο δρομο μου στερησε την ικανοποιηση του καγκουρικου εαυτου μου στην εξοδο για περιφεριακο.

Διασχιζοντας τον υπερσυγχρονο αυτο δρομο παρατηρησα την ασχημια των αερογεφυρων μετρησα 8 λακουβες και προλαβα να καθρεφτιστω στο λειο οδοστρωμα του.

Φτανοντας στο φαναρι του Φοινικα επελεξα την Ολγας οπου σταθερα κινηθηκα με 53!παρε να χεις νομιμοτητες!

Η ιδανικη οδος αν θες να χορτασεις νεοκλασσικα κτιρια και να αναθεωρησεις για το αν η θεσσαλονικη ειναι ομορφη.

Με επιασα να δινω προσοχη στα παλια παρατημενα κτιρια,αυτα που μικρος με φοβιζαν.Να κοιταω τις σκοτεινες πλευρες της και οχι τις πινακιδες που τραβαν το ματι.Το βλεμμα επεφτε σε μπαλκονια 3του ισως 4του οροφου.Δε το χα ξανακανει.

Ειναι σα να βλεπεις ενα κοσμο που ζει παραλληλα με αυτον που αντιλαμβανεσαι.Εισαι κομματι του ομως.

Εστριψα αριστερα στην Τσιμισκη οπου ακολουθησα την ιδια τακτικη.Αυτο που με κανε και γελασα ειναι τα σβηστα χριστουγεννιατικα στολιδια..κυριε δημαρχε ας μη τα χουμε ουτε τα χριστουγεννα αν ειναι να τα καμαρωνουμε ολο το χρονο απεριποιητα και παραταιρα.

Εφτασα ως τη Δραγουμη για να κατηφορισω μεχρι παραλια.Ειδα κοσμο να διασκεδαζει σε τεμπο 180 bpm και αλλους να περναν βιαστικα με κοκκινο..2 μεθυσμενους παραπερα και αρκετους κοστουμαρισμενους με τις νταμες τους υπερυψωμενες κατα 12? ποντους να προσεχουν το καθε βημα τους..γιατι το T-shirt να μη θεωρειται επισημο αραγε?θα μας εβγαζε απο πολλους μπελαδες.

Καμαρωσα τη λεωφορο Νικης αν και περιστασιακα ειδα το αριστερο της ρευμα να μετατρεπεται σε πεζοδρομο η ακομη και σε τραπεζια μαγαζιων και 5 βηματα πιο κατω το οχημα της δημοτικης αστυνομιας..(δε σχολιαζω επι τουτου.)

Στον Πυργο με βλεπες να στριβω αριστερα παρασυρομενος απο ενα ομοιο MINI το οποιο και ακολουθησα μεχρι τη συμβολη Ολγας Τσιμισκη Στρατου Αγγελακη..

Διαλεξα τη Στρατου καθως δε θυμομουν που κατεληγε..ολο ευθεια και μεσα απο τα φωτα και τις διπλοσειρες αυτοκινητων εφτασα στη γνωριμη Μποτσαρη.Αφηνοντας τη σε Κωνσταντινουπολεως μεταμορφωμενη Στρατου κατηφορισα τη Μποτσαρη και ξεβρασα στη Μεγαλου Αλεξανδρου..

Σταθερα με 50 θαυμασα τα μεγαλα μπαλκονια και τα υπερπολυτελη σαλονια της παραλιακης.Εφτασα να προσπαθω να διαλεξω το πιο ομορφο.

Συνεχισα κατα μηκος της νεας παραλιας των πολλων εκατομυριων..Κυριε δημαρχε με τοσα λεφτα ας χτιζατε τιποτα αλλο.

Διεσχισα ολα τα μαγαζια της περιοχης για να φτασω στη Σοφουλη που ουτε λιγο ουτε πολυ προσφερει 2 ρευματα για παρκαρισμα και μολις ενα για κινηση..

Ξαναθυμηθηκα γιατι ο βασιλιας επελεξε την καλυτερη γωνια της πολης για το ανακτορο του και με παραξενεψε η αστυνομικη φυλαξη της πυλης..ζει ακομα μεσα και θελει προστασια?

Πριν αρχισω να δεχομαι μαζικα τους ηχους της Κρηνης ξεχωρισα εναν αγνωστο..Ηταν το γουργουρητο της εξατμισης μιας 458 Italia, η πρωτη που βλεπα απο κοντα..

Στη διαδρομη μου στην Κρηνη αναρωτιομουν αν οι κατοικοι του πρωτου και δευτερου οροφου ενοχλουνται απο τη μουσικη κι αν η θεα των μπαλκονιων τους τους αποζημιωνει αλλα κατεληξα στο οτι οπως και να χει ειναι αριστοκρατικη περιοχη ασχετα αν οι μαγαζατορες καταβαλουν προσπαθεια για να την λαικισουν.

Αριστερα στο φαναρι της Pizza Hut και μετα δεξια σε ενα δρομο που ποτε δεν εμαθα το ονομα του αλλα ξερω καταληγει στη Μικρα..
Ωστοσο τον αφησα κι αυτον για εναν αλλον στα αριστερα που οδηγει στο φαναρι του Φοινικα ξανα..

Εκει ειδα ενα ασπρο Gti να πληγωνει τον εγωισμο μου.Αλλαξα ροτα και αντι για ευθεια με παρεσυρε δεξια προς περαια..

Στο φαναρι της Πορσε ειχαμε ενα διαλογο πρωτης δευτερας οπου περιφρονηθηκα επιδεικτικα..

"Δε μπορω να το αφησω ετσι σκεφτηκα..."

Εμεινα πισω του περιμενοντας τη στιγμη που θα μας σταματησει το επομενο κοκκινο φαναρι.Τη στιγμη που θα παιρνα το αιμα μου πισω.
Ωσπου ηρθε η στιγμη και το αποτελεσμα κριθηκε αναμφισβητητο...Το αμαξι μου ηταν πιο αργο..

Παρολα αυτα με τον καγκουρισμο στο πενταλ του γκαζιου ειχα φτασει Περαια χωρις να το καταλαβω..

Βολταρα γυρω απο τα λημερια του ξαδερφου μου..Σπιτια νεοκτιστα, προσωπα ελπιδοφορα...ολα ομως βασισμενα σε υποδομες του 80..θελει προσπαθεια για αλλαγη.

Αποφασισα πως η ωρα περασε και γυρισα το τιμονι 180 μοιρες..

Με ειδα να φτανω σπιτι σε 15 λεπτα..λες και ηθελα να τιμωρησω το αυτοκινητο μου για τη ντροπη που μου φορτωσε..τοσο ανοητους μας κανει ο εγωισμος ειδικα ο πληγωμενος.

Παρκαρα και ηρθα ευθυς να σου γραψω..

ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩΤΗ.
ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΑΙΝΕΤΕ.
ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΕ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!

Συγγνωμη αν σε κουρασα....

Παταω post...
Γατοσκυλος
Γατοσκυλος
Little Atairiastos Member
Little Atairiastos Member

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη-Μπρατισλαβα
Ασχολίες : υπαρχω..
Points : 84
Registration date : 19/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε.. Empty Απ: Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε..

Δημοσίευση από B4tiSp0t Παρ Φεβ 11, 2011 10:23 am

Σου ρχονται μόνα τους? Ή καταβάλεις προσπάθειες για το αποτέλεσμα?? Razz

Είσαι ωραίος !!

B4tiSp0t

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 37
Τόπος : Thessaloniki
Ασχολίες : Skata
Points : 1
Registration date : 11/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε.. Empty Απ: Ενα βραδυ ουτε του Ιουνη ουτε που βρεχε..

Δημοσίευση από Γατοσκυλος Παρ Φεβ 11, 2011 1:50 pm

Μονα τους ρε!!
Παρε και συ στηλη να γινουμε πολλοι!

Ρε ΠαλιοAdmin γιατι ξαναλλαξε το σκιν?
Γατοσκυλος
Γατοσκυλος
Little Atairiastos Member
Little Atairiastos Member

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη-Μπρατισλαβα
Ασχολίες : υπαρχω..
Points : 84
Registration date : 19/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης