Atairiastoi~Official Forum~Sealine Radio
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παρ'το φα'το!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Παρ'το φα'το! Empty Παρ'το φα'το!

Δημοσίευση από Γατοσκυλος Πεμ Φεβ 10, 2011 12:33 am



Βλεπεις τετοιο τιτλο αταιριαστε και λες τι μπορει να σκεφτηκε ο δικος σου...
Η αληθεια ειναι οτι μου ρθε βλεποντας το παραπανω βιδεο...

Ωραιες εκπομπες κανετε εκει στον ΑΛΦΑ...Γιαντα δεν αλλαζετε και ονομα να λεγεστε ΩΜΕΓΑ?Ακουγεται και πιο σοφιστικε!

Και συ ρε κοπελα μου...εκτος απο το Ναταλια εχεις κι ενα επιθετο που διαολε καποιοι απο μας το χουμε συνδεσει με αλλες θεματολογιες.
Τωρα τη βλεπω τη δικια σου απο την ευελπιδων να μου λεει πως η ναταλια ειναι πιο συμπαθητικη απο καποιες αλλες..
Ναι ρε παιδι μου αλλα και μενα τα ματια μου τι φταινε?

Κι ηρθε η στιγμη για τον σκασμενο καναλοφαν-αναισθητο του οποιου του ξυπναν αναγεννησιακα ιδανικα να μου πει το παντα επικαιρο "ε αμα δε σ'αρεσει μη τη κοιτας ρε μ....Δε σε υποχρεωσε κανεις"

Φιλε ειμαι τοσο σκασμενος που δε θα ΣΕ απαντηξω....

Παμε αλλου...
Πανω που γραψα για το Charro Negro τα καλυτερα χτες ειπα να το επισκεφτω κιολας..Για κακη μου τυχη αρχισε κι εκει το καπνισμα...Δηλαδη γαμω το 12θεο αμα παρω το χαφιεδονουμερο και καρφωσω εγω θα μαι ο λακας?Το γεγονος οτι ενα μονο μαγαζι αποφασισε να συμμορφωθει με τα ευρωπαικα προτυπα και αντι καποιος να το προστατεψει το οδηγουν στη ζημια?Ε τι να κανει και ο ιδιοκτητης?χαζος ειναι?

Δε δινω αλλη εκταση γτ ο φαν της Ναταλιας θα παρεξηγηθει δις μιας που δε του απαντησα...

Ετυχε να διαβασω τοσο ενημερωτικα σαιτ οσο και αθλητικα...Ομολογουμενως τα αθλητικα με περισσοτερη προσοχη.Παρολα αυτα στα περισσοτερα μονοπωλει η Τζουλια!ΡΕ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ?
Κανει κατι διαφορετικο απο τις αλλες?

Σταματαω και περι τουτου..

Λαγκαρα φακιν!

Να σου πω και τ'αλλο...δρομος 4 ρευματων 2πλης κατευθυνσης με παρκαρισμενα απο 2 πλευρες και πιατσα ταξι να διπλοκαλυπτει τα παρκαρισμενα..α) ποσα ρευματα απομενουν?β)αν χτυπησεις κανενα φταις η φταινε και οι παρκαρισμενοι?γ)η δημοτικη αστυνομια γιατι υπαρχει?ας τους βαλουν σε κανα γραφειο να μην τρωνε και τζαμπα βενζινες!

Θα τα γραφα ολα ενα ενα στην περι ορεξεως ρε αταιριαστε αλλα τζαμπα σπαζομαι!

Παταω post..
Γατοσκυλος
Γατοσκυλος
Little Atairiastos Member
Little Atairiastos Member

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη-Μπρατισλαβα
Ασχολίες : υπαρχω..
Points : 84
Registration date : 19/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρ'το φα'το! Empty Απ: Παρ'το φα'το!

Δημοσίευση από superNovaki Πεμ Φεβ 10, 2011 1:57 am

Φίλε αταίριαστε το κείμενό σου με οδήγησε σε κάποιες συνειρμικές σκέψεις…

Ζώντας έστω και για μικρό χρονικό διάστημα στο εξωτερικό, και με τα ταξίδια που έχω κάνει, αυτό που μου προξένησε το ενδιαφέρον είναι ότι στους δημόσιους κλειστούς χώρους κανένας μα κανένας δεν καπνίζει. Ούτε καν κρατάει το τσιγάρο στο χέρι μέχρι να βγει έξω. Τα πρόστιμα είναι τεράστια και ο φόβος ακόμα μεγαλύτερος. Όταν πρωτο-άκουσα ότι το μέτρο θα ισχύσει και στην Ελλάδα ενθουσιάστηκα αλλά ήμουν περίεργη να δω αν θα καταφέρει να επιβληθεί. Τελικά όπως διαπίστωσα και μόνη μου τα Χριστούγεννα, το μέτρο «ισχύει» μόνο για τα μάτια του κόσμου. Παντού υπάρχει ένα ταμπαλάκι απαγορεύεται το κάπνισμα. Στην πραγματικότητα έχουν κρύψει τα σταχτοδοχεία και σου προσφέρουν αντ’ αυτών ένα πλαστικό ποτηράκι. Έτσι δεν είναι? Όλοι κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους και οι Έλληνες στο εξωτερικό λένε με καμάρι: «είμαστε Έλληνες και δεν μπορούμε να πάμε στα μπουζούκια ή στα κλαμπ και να μην ανάψουμε το τσιγαράκι μας». (φαντάσου το κομπολογάκι στο χέρι, τη μαστίχα στο στόμα όπως μασάνε η κατσίκες και το υφάκι βαρβατίλα) Χαζό, αν στεφτείς ότι όλοι συμμορφώνονται όταν πάνε σε μία άλλη χώρα! Γιατί;;

Και το άλλο;

Μπορεί να μονοπωλεί η Τζούλια σε όλα τα ελληνικά Μ.Μ.Ε (δηλαδή ένα πορνό, κακής ποιότητας φαντάζομαι), αλλά και εδώ που είμαι εγώ μη φανταστείς ότι οι ξένοι ξέρουν λέξεις που δεν είναι πρόστυχες ή χυδαίες. Άλλο περίεργο κι αυτό. Για τα αγγλικά ξέρεις ένα hello, how are you, what’s your name. Για τα γαλλικά bonjour, comment ca va, comment tu t’ appelle. Για τα ιταλικά bongiorno, come stai, ti amo. Για τα ισπανικά gracias, como estas. Για τα γερμανικά Ich liebe dich, hallo. Για τα ελληνικά γιατί να ξέρουν καλημέρα, καληνύχτα, τη λέξη με τα τρία α, το γ@@@ω και δέρνω και όλα τα παρεμφερή? Δεν είναι κι αυτό άξιο προσοχής;; Από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνουμε σε έναν τουρίστα είναι οι βρισιές μας; Τι το άξιο προσοχής και μάθησης έχουν οι συγκεκριμένες λέξεις και εκφράσεις?
superNovaki
superNovaki

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 34
Τόπος : thessaloniki
Ασχολίες : i kopela tou idioktiti autou tou forum
Points : 11
Registration date : 07/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρ'το φα'το! Empty Απ: Παρ'το φα'το!

Δημοσίευση από Γατοσκυλος Πεμ Φεβ 10, 2011 6:04 pm

SouNou ειναι ο φασισμος της μαζας..στο τσιγαρο αναφερομαι..
Και το τραγελαφικο ηταν που κατι βδομαδες νωριτερα ειδα σε ανοιχτο διαλογο απο τη μια ο προεδρος της ενωσης ιδιοκτητων κεντρων διασκεδασης η καπως ετσι και απο την αλλη ατομα υπερ του αντικαπνιστικου νομου..
δε θα σχολιασω. θα σου βρω το video και θα το αναρτησω.

για το δευτερο που πες..φταιμε εμεις μονο!αυτο το προσωπο πλασαρουμε..οταν βγαινουμε εξω κοιταμε πως να ξεγελασεις τον ξενο..μιλας με ατομα κοιταζοντας τα υπεροπτικα..τα απαξιωνεις.
Πιστευω πως ειναι καιρος να σταματησουμε να κρυβομαστε πισω απο τον πολιτισμο των αρχαιων και να αρχισουμε να ανακαλυπτουμε τη δικη μας θεση στην ιστορια..μετα απο 400 χρονια σκλαβια και τοσους λαους να μας εχουν κατακτησει ποοοοοοοσο αμιγεις και βεροι να μαστε?

διαθεση για αυτοκριτικη...κανενας!
Γατοσκυλος
Γατοσκυλος
Little Atairiastos Member
Little Atairiastos Member

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη-Μπρατισλαβα
Ασχολίες : υπαρχω..
Points : 84
Registration date : 19/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης